Mała łazienka i sprytne urządzanie. Jak optycznie ją powiększyć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Mała łazienka i sprytne urządzanie. Jak optycznie ją powiększyć?

Urządzenie małej łazienki jest dla wielu osób bardzo problematyczne. Za pomocą różnych sztuczek można ją optycznie powiększyć. Jakie triki wykorzystać, aby łazienka nie straciła swojej funkcjonalności?

13 sposobów na optyczne powiększenie łazienki

1. Wybierz jasne kolory

Odpowiednio dobrany kolor może optycznie powiększyć wnętrze. W małej przestrzeni najlepiej sprawdzą się kolory takie jak:

  • biel,
  • szarość,
  • błękit,
  • jasny róż,
  • pastelowa jasna zieleń.

Do jasnych kolorów płytek warto dobrać meble w podobnej kolorystyce. Monochromatyzm powiększa optycznie małe wnętrze.

2. Płytki z połyskiem

Błyszczące płytki ścienne to jeden z modniejszych trendów, który optycznie powiększa pomieszczenie.

3. Duże płytki

Wbrew powszechnej opinii duże płytki powiększają optycznie przestrzeń. W małej łazience warto zdecydować się na duże, błyszczące płytki bez wzorów. Dzięki temu wnętrze małej łazienki można wizualnie powiększyć nawet o parę centymetrów. Jeśli łazienka ma zostać poszerzona, to duże płytki należy ułożyć poziomo. Jeśli łazienka ma zostać optycznie powiększona na wysokość, płytki należy układać pionowo.

4. Płytki podłogowe

W małych łazienkach należy układać płytki podłogowe w karo, dzięki czemu można optycznie powiększyć przestrzeń.

5. Dodatkowe oświetlenie

W małej łazience należy zamontować dodatkowe oświetlenie. Jedna lampa w centralnym miejscu sufitu to zdecydowanie za mało. W małej łazience bez okna powinno znaleźć się oświetlenie:

  • nad umywalką,
  • na ścianie,
  • ozdobne listwy LED przypodłogowe.

W małej łazience warto stosować oświetlenie o zimnej barwie, dzięki czemu pomieszczenie zostanie jeszcze bardziej optycznie powiększone.

6. Prysznic

Małą łazienkę optycznie powiększy brak brodzika pod prysznicem, dlatego warto zdecydować się na odpływ liniowy w podłodze, który zatrze granice między prysznicem i podłogą. W kabinie prysznicowej najlepiej jest położyć płytki, które będą przedłużeniem podłogi.

7. Przezroczyste szkło

Przezroczyste szkło powiększa przestrzeń, dlatego drzwi w kabinie prysznicowej warto wybrać z właśnie takiego materiału. Ciekawym rozwiązaniem jest również szklana ściana, dzięki której nie będzie podziałów w łazience.

8. Lustra

Ogromną rolę w małej łazience odgrywają lustra. Im większe lustro, tym lepiej. Warto je powiesić naprzeciwko drzwi, dzięki czemu odbicie optycznie powiększy pomieszczenie. Świetnym sposobem na wywołanie złudzenia większej przestrzeni jest powieszenie lustra na suficie.

9. Szafki

Szafki są nieodłącznym elementem w każdej łazience. Do małej łazienki warto wybrać otwarte wiszące szafki. Można powiesić je w dowolnym miejscu. W małym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się wiszące otwarte szafki ze szklanymi podświetlanymi półkami.

10. Duże sprzęty

Do małej łazienki warto wybrać duże sprzęty, które optycznie powiększą wnętrze. Nagromadzenie różnych sprzętów optycznie zagraca łazienkę, dlatego, jeśli to możliwe, warto umieścić je na jednej ścianie. Dzięki temu zabiegowi można również wywołać wrażenie powiększenia przestrzeni.

11. Brak dywanika

W małej łazience warto zrezygnować z dywaników, które zagracają i tak niewielką przestrzeń na podłodze.

12. Wisząca armatura

W małej łazience nie należy zagracać niepotrzebnie podłogi, dlatego świetnym rozwiązaniem będzie wiszący kompakt WC.

13. Chromowane dodatki

Modne chromowane dodatki odbijają światło, powiększając przy tym optycznie wnętrze. Chrom jest modnym i eleganckim materiałem, dzięki któremu mała łazienka nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*