Meble do ogrodu – doradzamy, jakie wybrać

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Meble do ogrodu – doradzamy, jakie wybrać

Wybór mebli ogrodowych nie jest prosty. Przeczytaj, jakie parametry wziąć pod uwagę przy zakupie wyposażenia na taras i do ogrodu.

Trwałość

Meble ogrodowe powinny charakteryzować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i wpływ niekorzystnych warunków pogodowych. Należy wybrać wyposażenie, które będzie odporne na wysokie temperatury, działanie słońca oraz wodę i z których będzie można korzystać przez wiele sezonów. 

Przy wyborze mebli warto uwzględnić także ich estetykę oraz styl, w jakim utrzymany jest ogród. Przykładowo do ogrodu w stylu japońskim najlepiej sprawdzą się minimalistyczne meble, wykonane z drewna lub bambusa. Ponadto meble ogrodowe powinny cechować się dużą funkcjonalnością i być łatwe do utrzymania w czystości. 

Materiał wykorzystany do produkcji

Przy wyborze mebli, które mają stać na zewnątrz, warto zwrócić uwagę na materiał wykorzystany do ich produkcji. Do ogrodu i na taras świetnie sprawdza się m.in. lite drewno tekowe, aluminium, plastik oraz meble wykonane z rattanu. Ważne, aby wyposażenie było solidne i poddane odpowiedniej impregnacji, która przedłuży ich trwałość. Świetną decyzją podczas zakupu mebli ogrodowych jest również zakup zestawu, dzięki czemu wszystkie elementy są utrzymane w tym samym stylu i pasują do siebie, tworząc spójną stylistycznie kompozycję. 

Wygoda użytkowania 

W ogrodzie sprawdzą się zarówno meble modułowe, jak i praktyczne modele składane. Warto jest zainwestować w trwały materiał, który będzie łatwy w utrzymaniu i może służyć przez kilka lat. Na taras i do ogrodu dobrze sprawdzają się zarówno praktyczne narożniki i fotele z dodatkową przestrzenią do przechowywania, jak i meble, takie jak praktyczne pufy, siedziska, stoliki oraz zamykane szafki w stylu nowoczesnym. Szeroki wybór funkcjonalnych mebli ogrodowych i gotowych zestawów znajdziesz na stronie: https://domodeo24.pl/pol_m_OGROD_MEBLE-OGRODOWE-252.html.

Design mebli ogrodowych 

Meble pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Warto postawić na meble w ciemnym kolorze, które są łatwiejsze do utrzymania w czystości od jasnych mebli i stanowią elegancką dekorację ogrodowej przestrzeni. Warto postawić także na meble, które pełnią w mieszkaniu kilka funkcji. Rozkładane fotele mogą służyć także w roli wygodnej leżanki, a pufa może być wyposażona w dodatkowy schowek do przetrzymywania np. butów czy parasoli.

Zdjęcie główne: pexels.com/Marianne

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*