Rośliny zimozielone. Najpopularniejsze propozycje do ogrodu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Rośliny zimozielone. Najpopularniejsze propozycje do ogrodu

Rośliny zimozielone piękne wyglądają przez cały rok. Zimą takie rośliny wprowadzają wiosenny nastrój do ogrodu. Jakie są najpopularniejsze rośliny zimozielone?

Juka karolińska

Juka rośnie w gęstych kępach. Cechą charakterystyczną tej rośliny są długi mieczykowate liście. Juka dorasta do 70 cm wysokości. W lipcu i sierpniu w gęstych kępach pojawiają się bardzo duże kwiatostany. Juka wymaga żyznej i przepuszczalnej gleby.

Bergenia sercowata

Bergenia sercowata pięknie prezentuje się na rabatkach i skalniakach. Liście tej rośliny osiągają 20 cm długości. W kwietniu begonia kwitnie na różowo. Karłowate odmiany tej rośliny świetnie prezentują się w pojemnikach.

Barwinek

Barwinek jest rośliną płożącą, dlatego idealne nadaje się na skalniak i rabaty. Kwitnie w kwietniu. Liście barwinka są zielone przez cały rok.

Bukszpan

Bukszpan jest bardzo popularną rośliną wiecznie zieloną. Krzew ten można w dowolny sposób formować, dzięki czemu staje się piękną ozdobą każdego ogrodu. Poważnym zagrożeniem dla bukszpanu jest ćma bukszpanowa, która powoduje zamieranie krzewu. Zwalczanie tego szkodnika jest bardzo trudne.

Laurowiśnia wschodnia

Krzew ten najlepiej rośnie w cieniu. Wiosną kwitnie na biało, lecz ma bardzo toksyczne owoce. Wymaga ziemi o zasadowym lub obojętnym odczynie.

Ostrokrzew

Ostrokrzew jest mało popularnym krzewem, rzadko uprawianym w ogrodach, ponieważ bardzo łatwo przemarza podczas silnych mrozów. W Polsce krzew ten można uprawiać tylko w cieplejszych regionach kraju.

>> Zobacz też: Ćma bukszpanowa. Sposoby zwalczania szkodnika

Rododendron

Rododendron jest krzewem bardzo popularnym w polskich ogrodach. Rododendrony mają bardzo wiele odmian, niektóre z nich są bardzo wrażliwe na mróz i wymagają zabezpieczenia przed zimą. Roślina ta wymaga kwaśnej gleby.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*